poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Po co trening z trenerem?

Nie lubisz chodzić na siłownię, a chcesz szybko wymodelować ciało i uzyskać figurę modelki? Pomyśl o treningu personalnym. Choć jest droższy niż ćwiczenia w grupach, pozwala szybko osiągnąć wymarzony cel. Podczas treningu personalnego instruktor dostosowuje ćwiczenia do poziomu ćwiczącego, bierze pod uwagę jego kondycję, wiek, budowę ciała.
Co to jest trening personalny?
Trening personalny to trening, podczas którego trener pracuje tylko z jedną osobą w taki sposób, by szybko osiągnęła ona zamierzone rezultaty.
Trening personalny jest godny polecenia przede wszystkim osobom, którym zależy na szybkim osiągnięciu celu. Poza tym bardzo przydatny okazać się może dla osób początkujących, które pod bacznym okiem trenera nauczą się poprawnego wykonywania wszystkich ćwiczeń, dowiedzą się sporo o zasadach treningu i poznają swoje ciało.
Warto jednak pamiętać, że trening personalny może okazać się także rozwiązaniem doskonałym dla osób zaawansowanych, trenujących od dłuższego czasu, ale narzekających na brak efektów. W ich przypadku bardzo istotne może okazać się spojrzenie z zewnątrz i pomoc fachowca. Ponadto trening personalny jest idealnym wyjściem dla osób, które potrzebują bardzo konkretnych ćwiczeń prozdrowotnych, na przykład mających wzmocnić kręgosłup, czy skorygować wady postawy.
Ja polecałabym także treningi personalne wszystkim wracającym do ćwiczeń po dłuższej przerwie – indywidualna praca z trenerem pozwoli im na szybszy powrót do dawnej formy – a także ludziom starszym, którzy powinni szczególnie uważać na intensywność treningu z uwagi na możliwość kontuzji.
Dodałabym tu jeszcze jedną grupę: tych wszystkich, którzy mają problemy z motywacją. To na pierwszy rzut oka może się wydawać błahe, przecież jeśli ktoś się zdecyduje na ćwiczenia, będzie chodził na zajęcia. Z doświadczenia wiem jednak, jak często ludzie rezygnują z treningów z powodu zbyt słabej motywacji. Także w takiej sytuacji dobry trener personalny może służyć nieocenioną pomocą, umiejętnie motywując do dalszych ćwiczeń i pokazując drogi prowadzące do upragnionego celu.
To wszystko brzmi bardzo interesująco, ale wydaje się bardzo kosztowne. Czy trening personalny jest dostępny dla przeciętnego człowieka?
To prawda, trening personalny jest droższy od zajęć grupowych. Trzeba się więc zastanowić, jak szybko możemy osiągnąć nasze cele indywidualnie, a jak szybko w grupie, a także przeanalizować, jakie mamy potrzeby, no i oczywiście możliwości. W praktyce są też możliwe rozwiązania mieszane: zamawiamy serię treningów personalnych, ucząc się techniki i poznając własne ciało, potem trenować samodzielnie, a potem co jakiś czas umawiać się na pojedyncze treningi personalne, rodzaj konsultacji.

źródło: wformie24.poradnikzdrowie.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz